Włóknocement

 Włóknocement - włókno cementowe zdjęcie w tle

Co to jest włóknocement

Plastyczność i stabilność.

Są to dwie cechy, dzięki którym cement włóknisty z materiału stosowanego w elewacjach budynków i płytach dachowych stał się materiałem wykorzystywanym w szeroko pojętym designie. Surowce do produkcji cementu włóknistego pochodzą z naturalnych źródeł, co czyni go materiałem ekologicznym.

Zespół sklepu Cemart 

Prawdziwie wszechstronny materiał

Oryginalny cement włóknisty firmy Swisspearl jest uniwersalnym materiałem wykonanym z naturalnych surowców. Niezwykła trwałość cementu włóknistego sprawia, że materiał ten jest odporny na działanie czynników atmosferycznych, mrozoodporny, bardzo stabilny i w końcu trwały. Te właściwości sprawiają, że jest to idealny wybór do zastosowania na zewnątrz.

Zrównoważony rozwój i ekologia

Cement włóknisty jest produkowany z naturalnych surowców: cementu portlandzkiego ze szwajcarskich gór, włókien celulozowych z roślin, wody i minimalnej ilości syntetycznych włókien wzmacniających.  Produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska, ponieważ surowce pochodzą z regionu produkcyjnego. w Szwajcarii, a także dlatego, że cement włóknisty wymaga mniej energii do produkcji w porównaniu z innymi materiałami budowlanymi. Włóknocement pomaga osiągnąć równowagę między ekonomią a ekologią, zapewniając produktom długą żywotność.

Włoknocement to przepis na sukces

Cement, celuloza i włókna zbrojeniowe są mieszane z wodą w celu uzyskania surowej mieszanki. Pod stałą kontrolą jakości mieszanka jest starannie rozwałkowywana, prasowana, cięta, suszona i barwiona. Po uzyskaniu pewności, że spełnione zostały wszystkie najwyższe wymagania jakościowe, materiał zostaje uznany za nadający się do wprowadzenia na rynek jako produkt włóknocementowy firmy Swisspearl.

Masz do nas jakieś pytania? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego!

0