na zamówienie

Custom made - zdjecie w tle

CUSTOM MADE

Twój własny, niepowtarzalny projekt z wykorzystaniem cementu włóknistego.

 

Custom made daje możliwość indywidualnym osobom realizacji ich pomysłów. Niezależnie od tego, czy chodzi o produkt, czy o konkretne rozwiązanie konstrukcyjne, wraz z firmą Swisspearl służymy fachowym wsparciem i dzielimy się ich wieloletnią wiedzą techniczną i doświadczeniem.

Zespół sklepu Cemart

PROJEKT DLA ESTRAGON PRODUCT DESIGN

Studio projektowe Estragon z Zurychu, projektując wolnostojący głośnik L242 dla marki Vonschloo, inspirowało się kształtem „Folle”, tradycyjnego stożkowego wzmacniacza używanego w Alpach Szwajcarskich.
Estragon zdecydował się na pracę z włóknem cementowym Swisspearl dla obudowy głośnika. Lekko chropowata powierzchnia stanowi ekscytujący kontrast w stosunku do drewna, metalu i tkaniny. Cement włóknisty ma również doskonałe właściwości akustyczne. Z pomocą firmy Swisspearl udało się pomyślnie opracować obudowę głośnika, a następnie wdrożyć ją do produkcji.

Vonschloo mówca miejski

OPRACOWANY Z CREAPLANT DLA LOTNISKA ZURICH AG.

„The Circle” na lotnisku w Zurychu jest jak małe miasto, w którym znajdują się biura, hotele i sklepy, a także miejsca związane ze sztuką, kulturą i gościnnością.
W tej tętniącej życiem mieszance zieleń we wnętrzach zyskuje nowe znaczenie. Creaplant, specjalista w dziedzinie zazieleniania wnętrz, współpracował przy tym projekcie z firmą Swisspearl, tworząc 663 donice wykonane na zamówienie. Wszystkie donice dla tego projektu zostały wykonane ręcznie w fabryce w Payerne w określonych kształtach i wymiarach.
Donice zostały umieszczone w ramach i wypełnione piękną zielenią, tworząc pionowe ogrody, dzięki czemu gotowy kompleks sprawia wrażenie miejskiego ogrodu.

The Circle, Lotnisko Zurych

PROJEKT DLA GRUPY ARTYSTÓW, FREIBURG

Regularnie organizowane są panele artystyczne w ramach sceny artystycznej i kulturalnej Fryburga, dlatego grupa architektów i artystów postanowiła zaprojektować audytorium na świeżym powietrzu na zielonym zboczu przy placu Georges-Python-Platz. Projekt miał podkreślać tożsamość Fryburga jako miasta studenckiego i oferować miejsce do dyskusji.

Jego instalacja składa się z 14 krzeseł z cementu włóknistego i biurek połączonych z centralną podstawą. Ustawienie sprawia wrażenie audytorium, które z czasem zamieniło się w kamień.
Krzesła zostały wykonane ręcznie przez firmę Eternit w ścisłej współpracy z lokalnym stolarzem, który wykonał drewniane formy do krzeseł.

Kultura plenerowa

Masz do nas jakieś pytania? Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego!

0