o nas – Cemart

O nas - sklep cemart

O NAS

Miejsce dedykowane wzornictwu na świeżym powietrzu.

Lokalnie zaprojektowane i wykonane meble oraz donice z trwałych, solidnych materiałów. Łączą się z międzynarodowymi produktami designerskimi, aby dostarczyć kompletną gamę mebli zewnętrznych i akcesoriów.

Zespół sklepu Cemart 

wsparcie przy zakupach
zawsze darmowa wysyłka
najwyższa jakość

Firma, której możesz zaufać

 

Oferujemy produkty z najwyższej jakości materiałów, który zapewnią indywidualny charakter pomieszczeniom. Każda przesyłka na naszej stronie jest darmowa!

Historia marki Swisspearl

Inspiracją dla wielkich projektantów, takich jak Max Bill, Le Corbusier i Haefeli Moser Steiger, jak również Herzog & de Meuron, Rafael Viñoly i Morphosis, było zawsze wspólne dążenie do wyrafinowanego wzornictwa i zainteresowanie odkrywaniem nowych możliwości.

Płyta dachowa z cementu włóknistego firmy Eternit sprzed ponad 100 lat została po raz pierwszy zaadaptowana do nowego kształtu jako skrzynka na kwiaty, następnie wykorzystana jako płyta elewacyjna, a w końcu zastosowana w ręcznie wykonanych obiektach designerskich i donicach.

Will Guhl: pionier współczesnych kolekcji ogrodniczych i projektowych

Will Guhl był zachwycony zdolnością materiału do tworzenia z czasem wspaniałej patyny.

Kiedy na początku lat 50-tych ubiegłego wieku szwajcarska legenda designu Will Guhl został zaproszony przez firmę Swisspearl do zaprojektowania produktów ogrodowych, nikt nie wiedział, że stworzy on nie jeden, lecz kilka klasyków designu.

Podczas gdy płyty z cementu włóknistego były już wcześniej stosowane w architekturze, Guhl był zafascynowany ich właściwościami. Badał plastyczność materiału podczas suszenia oraz jego cienkość, która po całkowitym wyschnięciu nadal zapewniała stabilność. Jego pierwsze szkice położyły podwaliny pod dzisiejsze kolekcje mebli i donic.

Ogromna swoboda w projektowaniu, którą Guhl odkrył dzięki cementowi włóknistemu, stała się inspiracją dla kolejnych pokoleń projektantów.

W 2009 roku półka Tetris Shelf, zaprojektowana przez Kevina Friesa i Jakoba Zumbühla, otrzymała nagrodę Red Dot Design Award.

0